Serdar Yörük’ün “Geçmişten Geleceğe Köprüler II”  Sergisi 1. Artemisia Sergi Salonunda

Serdar Yörük’ün “Geçmişten Geleceğe Köprüler II”  Sergisi 1. Artemeisia Sergi Salonunda

Sanatçı Serdar Yörük’ün "Geçmişten Geleceğe Köprüler II" adını verdiği on dördüncü kişisel sergisine Bodrum Belediyesi I. Artemisia Sergi Salonu ev sahipliği yapıyor. Sanatçı, temelde geleneksel batik tekniğinden yola çıktığı, farklı malzeme ve teknikleri bir arada kullanarak ürettiği yirmiyi aşkın çalışmasını bu sergide izleyicilerle buluşturacak.

Sanatçı Serdar Yörük,  2010 yılında gerçekleştirdiği ilk sergiden bu yana üretmiş olduğu farklı eserleri bir arada görüntülemek, farklı zaman dilimlerindeki üretimlerini izleyici önüne sunmak fikri ile hazırladığı sergisi 28 Şubat tarihine kadar gezilebilir.

Pandemi koşullarında sergi her gün 10:00-18:00 saatleri arasında gezilebilir.

 

Serdar Yörük

1978 yılında Söke Aydın’da doğdu. 1996 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Söke Meslek Yüksek Okulu Tekstil Bölümü, 1999 yılında Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksek Okulu Pamuk Eksperliği bölümü, 2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Halı Kilim ve Eski Kumaş Desenleri  Ana Sanat Dalına girerek 2005 yılında birincilikle mezun oldu. Güncel olarak aynı bölümde yüksek lisansına devam etmektedir.

2011 yılında İzmir’de Eskiiz Tasarım Atölyesini ve Eskiiz Sanat Grubunu kurarak çalışmalarını burada devam ettirmektedir.

Sanatçı aynı zamanda Ege Bölgesi Görsel ve Plastik Sanatlar Derneği Kurucusu ve başkanıdır. Birçok ulusal ve uluslararası karma sergilere, workshoplara katılan sanatçının 12 kişisel sergisi bulunmaktadır. Sanatçı günümüz bakış açısıyla geleneksel teknik ve motifleri bir arada harmanlayıp yeni ifadeler yaratarak eserlerini oluşturmaktadır.